Vodniški odsek

Varneje v gore z vodnikom Planinske zveze Slovenije

Vodniki Planinske zveze Slovenije smo tisti, ki radi hodimo, imamo že kar nekaj znanj in izkušenj v planinstvu, smo družabni, prijazni do narave in soljudi ter pripravljeni učiti druge in z njimi deliti svoje znanje in izkušnje.
Prostovoljno vodništvo ima v Sloveniji že več kot petdesetletno tradicijo. Prvi tečaj za vodnike je bil v organizaciji Mladinske komisije PZS izveden že leta 1957. Vodniki PZS smo tudi usposobljeni strokovni delavci v športu na področju planinstva, saj se naše strokovno delo – vodenje ljudi po gorah – ves čas prepleta z organizacijskim društvenim delom. Naša usposabljanja so potrjena tudi s strani Strokovnega sveta Republike Slovenije za šport, torej tudi država priznava in ceni naš trud in delo.

Vodniki PZS smo združeni v Vodniški komisiji Planinske zveze Slovenije (VK PZS), ki skrbi, da se usposabljamo po enotnih kriterijih in sledimo novostim na področju prostovoljnega vodništva. Vsi vodniki PZS se ravnamo po obstoječih pravilnikih in aktih, ki se nanašajo na prostovoljno vodništvu kot tudi po Častnem kodeksu Slovenskih planincev.

Kako postaneš vodnik PZS?

Če rad hodiš in gore odkrivaš drugim, če se rad učiš in to znanje in izkušnje prenašaš na druge, če si družaben in prijazen, te bodo veseli v vsakem planinskem društvu. Vključiš se v delo planinskega društva in spoznaš vodniško delo. Prav je, da se o pomenu, odgovornosti in nalogah vodnika pogovoriš tudi s katerim od vodnikov PZS, ki ga poznaš in mu zaupaš. Biti vodnik PZS je pomembna in odgovorna naloga. Ko postaneš vodnik PZS, si to za celo življenje – zato se tudi ves čas učiš in spoznavaš nove ljudi in nove gore. V planinskem društvu te bodo seznanili tudi z dolžnostmi in pravicami, ki izhajajo iz vodniškega dela.

Vodniki PZS Planinskega društva Kamnik:

Berlec Barbara (A, Bp)041/689-045barbkaberlec@gmail.com
Bizjak Vlasta (A,B,D,G)041/882 436vlasta.bizjak81@gmail.com
Jereb Miran (A,B,D,G)031/395 094miran_jereb@t-2.net
Kappus Vlasta (A)031/820 820vlasta.kappus@gmail.com
Kemperle Franc (A,B,C,D)040/747-848frane.kemperle@gmail.com
Kobav Marjan (A, B, D)041/796-898marjan.kobav@gmail.com
Kovačič Majda (A, B, D)041/742 422prinasalecluci@gmail.com
Lindič Saša (A, B, D)041/874-886sasa.lindic@gmail.com
Mlakar Katja (A, B)040/730 891mlakar_katja@yahoo.com
Modrej Peter (A, B, D, Gp)031/348 711modrej.peter@gmail.com
Petek Urška (A)041/552 939bizjak.urska@gmail.com
Ravnikar Matjaž (A)041/563-013ravnikar.matjaz@gmail.com
Slak Andrej (A, B, C, D, E, G)041/401 689andrej.slak@amis.net
Tabernik Katja (A, B, D)041/721-478katja.tabernik@telemach.net
Trobevšek Tadej (A)031/504 519tadej.trobevsek@gmail.com
Urbanija Vanda (A , Bp)031/628 735vanda.urbanija@gmail.com

Gorski vodniki (IFMGA) člani PD KAMNIK:

BIZJAK Matej (pripravnik)041/752 559kabilcer@gmail.com
KOČAR Damjan041/556 100damijan.kocar@gmail.com
KREGAR Marjan (tudi VPZS vseh kategorij)031/326 896marjan.kregar.gv@gmail.com
PETEK Marko (pripravnik)041/874 887marko@robur.si
POLLAK Bojan (tudi VPZS vseh kategorijh)051/727 221bojan.pollak@siol.net
PREZELJ Marko041/378 137info@markoprezelj.com

 

Na vsa Vaša vprašanja Vam bomo odgovorili, če nam pišete na vodniski.odsek@pdkamnik.si

O vodnikih Planinske zveze Slovenije si lahko preberete več na spletni strani Vodniške komisije Planinske zveze Slovenije.

Aktualno dogajanje na odseku